API 1169 "PIPELINE CONSTRUCTION INSPECTOR" SERTİFİKASYON EĞİTİMİ

Genel Bilgi

Sektör

Kimya

Enerji

Tip
Seviye

API 1169 " PIPELINE CONSTRUCTION INSPECTOR" SERTİFİKASYON EĞİTİMİ

Eğitimin Hedefi;

Bu eğitim ile endüstriyel sektörlerde sıkça kullanılan boru hatlarının  API standartlarına uygun olarak montaj faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmak ve API tarafından periyodik olarak açılan "API 1169 Pipeline Construction Inspector" sınavına hazırlık amacı taşımaktadır. Katılımcılar sınava hazırlık esnasında sınav içeriğinde olan tüm standartlara „eğitim içeriğinde verilmiştir“ hakim olmaktadırlar.Ayrıca eğitimler sırasında tecrübeli eğitmenlerimiz katılımcıların spesifik sorularına yanıt vererek, katılımcıların yaşadıkları sorunlarada ışık tutmaktadırlar.

Unutulmamalıdır ki, bu eğitimin temel hedefi katılımcıların sınavda başarılı olmalıdır.Dolayısı ile eğitim içeriği API kurumunun yayımladığı sınav içeriği dikkate alınarak oluşturulmuştur.

AVESKON ve ATLAS API TRAINING işbirliği ile API 1169 eğitimimiz 2 farklı sekilde sunulmaktadır. Katılımcılar istediği seçeneği seçip sınav hazırlık eğitimini tamamlayabilirler.

Seçenek 1 "Online Eğitim + Sınıf Sınav Similasyonu"

Katılımcı ATLAS TRAINING online eğitim sistemi üzerinden eğitimini tamamlar ve AVESKON API uzmanı liderliğinde dersliklerimizde sınav simülasyonu yapılır. İlk sınav tüm katılımcılar ortak olarak yapılır, ikinci sınav ise gerçek sınav sistemi gibi tüm katılımcılar tarafından ayrı ayrı yapılır. Sonuçlar direk olarak katılımcılara aktarılır ve yanlış sorular üzerinden gidilerek eksikler giderilir.

Eğitimin Süresi; 
Online Eğitim Süresi katılımcı tarafından belirlenir, Sınav Simülasyonları ise 2 gündür.

Eğitimin Bedeli; 
Toplam 645 Dolar + KDV

Seçenek 2 "Sınıf Eğitimi ve Similasyonu"

AVESKON API Uzmanı tarafından,  katılımcılara eğitim içeriğinde tanımlı standartlar üzerinden bir eğitim verilir. Tüm eğitim tarafımızca sağlanan standartların bilgisayar ortamından takibi ile yapılmaktadır. Belirlenen eğitim süresi sonunda, 2 günlük sınav simülasyonu yapılarak katılımcı sınava hazırlanır. İlk sınav tüm katılımcılar ortak olarak yapılır, ikinci sınav ise gerçek sınav sistemi gibi tüm katılımcılar tarafından ayrı ayrı yapılır. Sonuçlar direk olarak katılımcılara aktarılır ve yanlış sorular üzerinden gidilerek eksikler giderilir.

Eğitimin Süresi; 
Eğitim Süresi 5 gün, Sınav Simülasyonları ise 2 gündür.

Eğitimin Bedeli; 
Toplam 750 Dolar + KDV

Kimler Katılmalı; 
Boru hatları montajı ve yönetim süreçlerinde aktif sorumluluk sahibi çalışanlar.Kontrol kuruluşlarında çalışan ve uzmanlık alanı sahip olmak isteyen çalışanlar.

Eğitim İçeriği;
İlgili API Standartları;
 • API 1169 - Recommended Practice for Basic Inspection Requirements for New Pipeline Construction
 • API 1110 - Recommended Practice for Pressure Testing of Steel Pipelines for the Transportation of Gas, Petroleum Gas, Hazardous Liquids, Highly Volatile Liquids, or Carbon Dioxide
 • API Spec Q1 - Specification for Quality Management System Requirements for Manufacturing Organizations for the Petroleum and Natural Gas Industry
 • API 1104 - Welding of Pipeline and Related Facilities
 • ASME B31.4 - Pipeline Transportation Systems for Liquids and Slurries
 • ASME B31.8 - Gas Transmission and Distribution Piping Systems
 • ANSI Z49.1 - Safety in Welding, Cutting, and Allied Processes
 • CGA Best Practices - Common Ground Alliance
 • INGAA - Construction Safety Guidelines, Natural Gas Pipeline Crossing Guidelines
 • ISO 9000 - Definitions only
 • CFR’s - US Federal Regulations (CFR) & Other Reference Documents

Yaklaşan Etkinlikler

Ekler İndir