API 510 "PRESSURE VESSEL INSPECTOR" SERTİFİKASYON EĞİTİMİ

Genel Bilgi

Sektör

Kimya

Enerji

Tip
C

Sınıf İçi

O

Online

Seviye

API 510 "PRESSURE VESSEL INSPECTOR" SERTİFİKASYON EĞİTİMİ

Eğitimin Hedefi;

Bu eğitim ile endüstriyel sektörlerde sıkça kullanılan basınçlı kapların API standartlarına uygun olarak periyodik kontrolleri, bakım süreçleri ve tamir faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmak ve API tarafından periyodik olarak açılan "API 510 Pressure Vessel Inspector" sınavına hazırlık amacı taşımaktadır. Katılımcılar sınava hazırlık esnasında sınav içeriğinde olan tüm standartlara „eğitim içeriğinde verilmiştir“ hakim olmaktadırlar.Ayrıca eğitimler sırasında tecrübeli eğitmenlerimiz katılımcıların spesifik sorularına yanıt vererek, katılımcıların yaşadıkları sorunlarada ışık tutmaktadırlar.

Unutulmamalıdır ki, bu eğitimin temel hedefi katılımcıların sınavda başarılı olmalıdır.Dolayısı ile eğitim içeriği API kurumunun yayımladığı sınav içeriği dikkate alınarak oluşturulmuştur.

AVESKON ve ATLAS API TRAINING işbirliği ile API 510 eğitimimiz 2 farklı sekilde sunulmaktadır. Katılımcılar istediği seçeneği seçip sınav hazırlık eğitimini tamamlayabilirler.

Seçenek 1 "Online Eğitim + Sınıf Sınav Similasyonu"

Katılımcı ATLAS TRAINING online eğitim sistemi üzerinden eğitimini tamamlar ve AVESKON API uzmanı liderliğinde dersliklerimizde sınav simülasyonu yapılır. İlk sınav tüm katılımcılar ortak olarak yapılır, ikinci sınav ise gerçek sınav sistemi gibi tüm katılımcılar tarafından ayrı ayrı yapılır. Sonuçlar direk olarak katılımcılara aktarılır ve yanlış sorular üzerinden gidilerek eksikler giderilir.

Eğitimin Süresi; 
Online Eğitim Süresi katılımcı tarafından belirlenir, Sınav Simülasyonları ise 2 gündür.

Eğitimin Bedeli; 
Toplam 645 Dolar + KDV

Seçenek 2 "Sınıf Eğitimi ve Similasyonu"

AVESKON API Uzmanı tarafından,  katılımcılara eğitim içeriğinde tanımlı standartlar üzerinden bir eğitim verilir. Tüm eğitim tarafımızca sağlanan standartların bilgisayar ortamından takibi ile yapılmaktadır. Belirlenen eğitim süresi sonunda, 2 günlük sınav simülasyonu yapılarak katılımcı sınava hazırlanır. İlk sınav tüm katılımcılar ortak olarak yapılır, ikinci sınav ise gerçek sınav sistemi gibi tüm katılımcılar tarafından ayrı ayrı yapılır. Sonuçlar direk olarak katılımcılara aktarılır ve yanlış sorular üzerinden gidilerek eksikler giderilir.

Eğitimin Süresi; 
Eğitim Süresi 5 gün, Sınav Simülasyonları ise 2 gündür.

Eğitimin Bedeli; 
Toplam 750 Dolar + KDV

Kimler Katılmalı; 
Tank montajı veya servisteki tank işletmeleri ve yönetim süreçlerinde aktif sorumluluk sahibi çalışanlar.Kontrol kuruluşlarında çalışan ve uzmanlık alanı sahip olmak isteyen çalışanlar.

Eğitim İçeriği;
İlgili API Standartları;
  • API 510,  Pressure Vessel Inspection Code  
  • API RP 571, Damage Mechanisms Affecting Equipment in Refining Industry
  • API RP 572, Inspection of Pressure Vessels including Annex B, (all other Annexes are excluded)
  • API RP 576, Inspection of Pressure-Relieving Devices
  • API RP 577, Welding Inspection and Metallurgy 
İlgili ASME Standartları;
  • Section V, Nondestructive Examination
  • Section IX, Welding and Brazing Qualifications
  • Section VIII, Division 1, Rules for Constructing Pressure Vessels 

Yaklaşan Etkinlikler

Ekler İndir